Головна » Статті » Цікава математика

Навіщо потрібна математика? 9 аргументів для батьків і дітей

А чи зможете ви відразу відповісти, яку користь математика приносить особисто вам?

Чи зможете ви доступно пояснити дитині, для чого йому потрібно займатися математикою?

Наводимо аргументи для батьків та дітей в чому користь математики.

1. Математика розвиває мислення.

Вивчаючи математику і вирішуючи завдання, дитина вчиться:

-узагальнювати і виділяти важливе;

--аналізувати і систематизувати;

знаходити закономірності і встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;

-міркувати і робити висновки;

-мислити логічно, стратегічно і абстрактно.

Як регулярні спортивні тренування «прокачують» тіло, роблять його здоровим, сильним і витривалим, так регулярні заняття математикою «прокачують» мозок - розвивають інтелект і пізнавальні здібності, розширюють кругозір.

2. Заняття математикою тренують пам'ять

Вчені зі Стенфордського університету в США вивчили процес вирішення людиною математичних задач і з'ясували, що дорослі люди використовують для цих цілей мислення і доведений до автоматизму навички «діставати» з пам'яті вже наявні там відповіді.

Діти до 7 років часто вдаються до допомоги пальців рук і ніг, а також різних замінників (реальних предметів, рахункових паличок). У «перехідний період», в віці від 7 до 9 років, у школярів формується «дорослий» навик «думання», осмислення і запам'ятовування інформації.

Якщо хочете, щоб у дитини в школі не було проблем з математикою - тренуйте пам'ять в ранньому віці,

рішення математичних задач розвиває пам'ять.

3. Математика загартовує характер.

Для правильного вирішення математичних і логічних завдань потрібні уважність, наполегливість, відповідальність, точність і акуратність.

Чим регулярніше дитина тренує ці «м'язи характеру», тим сильніше вони стають, тим частіше допомагають дитині в рішенні не тільки навчальних завдань, а й життєвих проблем.

4. Музика для математики, математика - для музики.

Комплексне дослідження виявило, що діти, які грали на музичних інструментах в середній школі, відчутно краще встигають з математики в старших класах. Вчені виявили, що за рішення алгебраїчних задач і обробку музичної інформації відповідає один і той же ділянку головного мозку.

5. Математика допомагає досягати успіху в гуманітарних науках.

Саме ранні математичні здібності - вірна передумова до того, що в подальшому дитина буде не тільки добре розуміти математику, але і процвітати в інших шкільних дисциплінах. Далі за значущістю внеску в навчальні успіхи йдуть навички читання і здатності керувати своєю увагою.

Математика - наука міждисциплінарна, вона тісно пов'язана з фізикою, географією, геологією, хімією. Соціологія і економіка невіддільні від математики, і багато висновків навіть звично гуманітарних наук, таких як лінгвістика, журналістика, спираються на математичні моделі і поняття, математичні і логічні закони.

6. Розвиває навички вирішення побутових завдань.

Чим складніше стають математичні завдання, тим більше навичок потрібно для їх вирішення. Дитина вчиться міркувати, вибудовувати послідовності, продумувати алгоритми, жонглювати відразу декількома поняттями, і ці навички входять в звичку.

Завдяки математики ми позбавляємося від шкідливих звичок:

-не домислюємо, а оперуємо тільки точними термінами;

-не просто механічно запам'ятовуємо інформацію і правила, а оцінюємо її, аналізуємо, розмірковуємо, щоб зрозуміти і засвоїти новий матеріал, новий життєвий урок.

7. Математика - основа успішної кар'єри.

Якщо 10-15 років тому перспективним вважалося вивчення іноземних мов, то зараз вільним володінням кількома мовами нікого не здивуєш. Тепер професійна затребуваність багато в чому залежить від розуміння технологій, вміння мислити, абстрагуватися і здібностей до вирішення нестандартних завдань. Вкрай складно обійтися без знання математики тим, хто хоче працювати в сфері IT.

Результативні заняття математикою надають впевненість в собі, адже успіхи в ній вимагають завзятості в прагненні вирішити найскладніші, іноді, на перший погляд, «нерозв'язні» завдання і проблеми.

8. Рішення задач виробляє психологічну стійкість.

Рішення математичних задач допомагає поліпшити емоційний фон - це заняття здатне позбавити від тривоги, допомагає контролювати емоції і попереджає стрес.

9. Задоволення від «ікс».

Для людини, серйозно займається математикою, математичні формули, рівняння і інші логічні і математичні завдання втілюють собою красу, гармонію і доставляють таке ж естетичне задоволення, як музика, мистецтво і гарний жарт.

Ми переконані, що дітям, особливо у віці 5-9 років, не обов'язково розповідати, як важливо вивчати математику. Набагато важливіше дати можливість дитині зануритися в світ цікавої інтерактивної математики.

Категорія: Цікава математика | Додав: LiabahNatalia (08.05.2021)
Переглядів: 182 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar