Батьківські чати у Viber — це окремий всесвіт. Там відбувається все: сварки і примирення, народжуються ідеї, плітки та найгостріша критика системи освіти. Ми вирішили підготувати кілька шкідливих порад, що і як правильно писати в чат.
Пишіть з помилками
Треба розпочати з найпростішого. Пишіть повідомлення з помилками. Якщо телефон пропонує правильний варіант або просто підкреслює ваш — вимкніть цю функцію. А коли вам зроблять зауваження або почнуть вас виправляти, скажіть, що ви не на диктанті і свого часу отримували лише п’ятірки з граматики.
Озбройтеся смайлами
На початку, в середині та в кінці кожного речення ставте смайли. Відповідайте також спочатку лише смайлами, а потім вже пишіть слова. Усі повинні знати, які у вас зараз емоції. А як їх іще показати, якщо не смайлами? Хіба ще яскравими картинками, скачаними з Однокласників, з котиками, тюльпанами та блискітками.
Поскаржтеся на домашню роботу
А зараз переходимо до справи. Щоразу, як перевірятимете домашню роботу вашої дитини, знаходьте хоча б одне завдання, яке вам не сподобалося, і пишіть про це в чат. «Що за дурнуватий приклад? Які ще білочки і вовченята? Навіщо це?», «А це вже не рівень 3-го класу! Таке треба вивчати десь в університеті!», «Що за придурок це все придумав?!» Ось у такому стилі жалійтеся на завдання. Інші батьки повинні бути в курсі, що вас обурює.
Хваліться гарними результатами вашої дитини
Ваш син отримав 12 балів? Обов’язково напишіть про це в чат. Тим паче, якщо в інших гірші результати. Фотографуйте грамоти й медалі, коли ваша дитина їх отримає, і відправляйте в чат. Усі мусять знати, що ваш син здобув відзнаку міської бібліотеки за те, що прочитав 5 книг за місяць.
Критикуйте всі пропозиції
Кожна пропозиція інших батьків — погана. Це закон життя, тому все треба критикувати і казати, що у вас є більш вдала ідея. На день народження класному керівнику хочуть подарувати сертифікат у книгарню? Навіщо? Краще запропонуйте купити багато квітів, це ж так приємно. Або треба обрати форму для футбольної шкільної команди і пропонують червоно-чорні кольори? Скажіть, що може бути лише біло-синій. І відразу заявіть, що сьомий номер буде у вашого сина, тільки в нього, адже він більше за всіх любить Кріштіану Роналду.
Вітайте всіх зі святами із самого ранку
Новий рік, Різдво, Великдень — це зрозуміло. Але у світі набагато більше свят — вітайте з усіма. День водія, річниця безвізу, день меліоратора чи святого Петра — не важливо. Головне всіх привітати. Ви ж вихована людина.
Кидайте посилання. Багато посилань
Знайшли якусь страшну новину? Навіть не думайте її перевірити, а відразу ж кидайте в чат зі словами: «Людоньки, що ж це коїться?» Також постійно кидайте тексти на зразок «5 причин, чому ваша дитина погано навчається в школі» або «Як обрати професію для 8-річного хлопчика». Усі будуть вам дуже вдячні.
Просіть поради
Хочете приготувати плов? Запитайте рецепт у чаті, вам точно порадять щось цікаве і незвичне. Цікавтеся також, який серіал подивитися, на який фільм сходити в кінотеатр, яку книжку почитати, яку музику послухати, де зробити манікюр та наростити вії. Питайте про все. Але пам’ятайте головне — після всіх порад напишіть: «Дякую, але я знайшов/знайшла інший варіант, він набагато кращий, ніж ви запропонували».
Панікуйте
«Маша сьогодні не пішла до школи, трішки прихворіла. Підкажіть, будь ласка, що задавали?» Таке повідомлення має стати сигналом для вас. Захворіла? Як? Чому? Що сталося? Можливо, це епідемія. Треба порадити терміново викликати швидку. А може вона встигла заразити інших дітей? Цього не слід залишати просто так. І, до речі, саме вдалий момент, щоб скинути корисне посилання. «5 ознак, що почалася епідемія кору», наприклад.
Пліткуйте про вчителів
Пишіть усе, що думаєте про вчителів. «Мені здається, Олена Степанівна багато п’є, а Василь Іванович закохався в Марину Ігорівну, а вона ж, ви знаєте, хоче емігрувати до Польщі». А якщо немає нових чуток? Вигадуйте їх.
Кидайте багато фотографій
Ваша дитина робить домашнє завдання, миє посуд, грає у футбол, ви поїхали родиною на море в Залізний Порт — кидайте всі ці кадри. Іншим батькам це сто відсотків буде цікаво. А якщо хтось відповість у дусі: «Класна фотка» відразу ж запропонуйте підписатися на ваш профіль в Instagram. Адже там набагато більше фотографій.