Головна » Файли » Науково-дослідницька діяльність / МАН » Фрактали - МАН

Фрактали і наука
17.09.2022, 16:40

Джерело:

Сьогодні ми знову подорожуємо світом фракталів і розмовляємо про красу науки, краса якої відкривається тим, хто не боїться відійти від стандартів, хто може діяти без шаблонів і вільно міркує, шукає і знаходить дивовижне у навколишньому, хто прагне відповісти на всі «чому?».

Приготувалися, хоробрі дослідники? Тож гайда у подорож!

Із кожним роком фрактали знаходять все більше й більше застосувань у науці.

Відомий математик Бенуа Мандельброт вірив, що справжній ландшафт простору нерівний, і що в світі немає нічого, що було би зовсім пласким чи круглим, тобто все фрактально. Отже, об’єкт, що має точно три виміри, неможливий. От чому концепція фрактального виміру знадобилася для виміру ступеня нерівності речей.

Поекспериментуємо! Подивіться на аркуш паперу (припустимо, що він двовимірний), зім’ятий у кулю. Хіба він двовимірний? Ні, тому що в нього є довжина, ширина і висота. Але він не може бути й тривимірним, тому що зроблений з одного нескінченно тонкого аркуша й, до того ж, не повністю однорідний.

Зробіть із дітьми паперову кулю, а потім її трохи розкрийте. Яка вона? Чи в усіх однакова? А чи залежить її вигляд від щільності паперу?

Пофантазуйте і спробуйте помандрувати вглибину паперової кулі. Що ви бачите? Які враження?

Багато об’єктів у природі (наприклад, людське тіло) складаються з безлічі фракталів, змішаних один з одним, причому кожний фрактал має свою розмірність, відмінну від розмірності інших. Наприклад, двовимірна поверхня людської судинної системи згинається, розгалуджується, скручується й стискується. Тож саме фрактали допомагають лікарям боротися з різними хворобами, адже вони вміють добре точно описувати наше тіло. Отож, фрактали ще ті винахідники і помічники людини!

А чи знаєте ви, що загалом понад 500 тисяч дітей у світі щороку стають винахідниками? Тому вірте у себе, виходьте за межі існуючого, розвивайте креативність, фантазуйте, набирайтеся сміливості і експериментуйте!

А також замовляйте випуск журналу “Джміль” № 4, 2019 “Винаходи”:

jmil.com.ua/2019-4 і робіть дивовижні відкриття разом із Джмеликом!

#Джміль #ЖурналДжміль #Дива #ДляДітей #Україна #Винаходи #Наука #Фрактали #Досліди

+3

Категорія: Фрактали - МАН | Додав: LiabahNatalia
Переглядів: 90 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar