Головна » Статті » Цікава математика

Мультфільми від «Всеосвіти» про математичні цікавинки

Джерело

Добірка математичних прийомів поза шкільною програмою. Математика – це неймовірно цікаво! Однак, на жаль, більшість учнів-старшокласників навряд чи не поділяє таку думку. Чому?

Якщо поглянути на шкільну програму середніх та старших класів, може скластися уявлення, що математика – суцільна теорія, практично відірвана від життя, а вирішення математичних прикладів – дія за певним чітким алгоритмом. І жодної творчості!

Хіба ж це так? Пропонуємо добірку коротких анімацій про альтернативні способи множення чисел, зміст числа Фібоначчі та лайфхаки, як запам'ятати графіки функцій.

Загадкові числа Фібоначчі

Якщо уважно придивитися, то можна побачити подібності у будові найрізноманітніших об'єктів природи. Що спільного у галактики та мушлі равлика, у будові квітки та найпотужнішого урагану? Виявляється їх форма обумовлена правилом золотого перетину, що обчислюється за формулою Фібоначчі.

У 1202 році звичайному математику з міста Піза вдалося виявити закономірність, що є в основі одного з ключових законів Всесвіту.

Метод «Метелика» для обчислень дробів

Вивчення дробів – зазвичай не є найулюбленішою темою з математики у школярів. Як помножити дроби не лише правильно, а й швидко? Чи є альтернативні способи, окрім програмного?

Запропонуйте учням цікавий прийом – графічний. Цей простий прийом допоможе школярам швидше зрозуміти принципи множення дробів та доведе, що для рішення одних і тих же завдань завжди є альтернативні варіанти.

Японський метод множення двозначних чисел

Як помножити певні числа? Найперше спадає на думку спосіб стовпчика. Також, звісно, можна скористатися громіздким способом додавання. А чи є ще альтернативи? Так! Розкажіть учням про метод ліній, який широко використовують у японських школах.

Цей прийом допоможе школярам збагнути закономірності, які лежать в основі математичних законів.

Множення без калькулятора графічним способом

Окрім множення за допомогою ліній є ще один цікавий графічний спосіб. Із його допомогою можна швидко виконати множення на будь-яке однозначне число.

Запропонуйте школярам порівняти між собою метод складання чисел, множення у стовпчик та множення за допомогою графічної таблички. Які закономірності можна виявити при розв'язуванні прикладів усіми цими способами?

Альтернативний спосіб множення двозначних чисел

Однак вище запропонованими прийомами способи множення чисел не обмежуються. Влаштуйте для школярів змагання та запропонуйте вирішити на швидкість приклади різними способами.

Проаналізуйте разом з учнями, який прийом дозволяє швидше виконати обчислення.

Таблиця множення на пальцях

Цей прийом знали та широко використовувати у школі ще за часів наших бабусь, а то й раніше. Чомусь із часом він забувся та практично не використовується, а дарма!

Здійснення математичних обчислень на пальцях – це надзвичайно зручно і досить просто. Нагадайте школярам цікавий прийом, який широко використовували для обчислень наші пращури, щоб швидко опанувати табличку множення.

Множення на 11

Здивуйте учнів та покажіть альтернативний спосіб множення на 11, знання якого дозволяє скоротити час на виконання обчислень.

Переглянувши анімацію, можна навчитися швидко множити на 11 двозначні та трьохзначні числа. Поясніть школярам, що математика – це надзвичайно цікаво та значно простіше, ніж іноді здається!

Математичний фокус з числами Фібоначчі

Діти обожнюють різноманітні фокуси. Поясніть, що в основі кожного з них лежать певні закономірності. Знання і розуміння їх надає можливості для опанування більш глибинних знань.

Математичні закономірності дозволяють збагнути непомітні на перший погляд особливості, що лежать в основі фундаментальних законів Всесвіту.

Як легко запам'ятати графіки функцій

В основі побудови графіків функцій лежать чіткі математичні закономірності. Поясніть школярам сенс математичної теорії, а швидше запам'ятати графічну складову допоможуть веселі анімовані чоловічки, положення рук яких відтворює певну функцію.

Графічна інформація зазвичай краще запам'ятовується за текстову, тож цей спосіб допоможе школярам швидше запам'ятати програмно теорію.

 

Читайте також:

Категорія: Цікава математика | Додав: LiabahNatalia (13.12.2021)
Переглядів: 158 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar